Kahkül kesim

Kahkül kesimi son 3 senedir en trend saç kesim modelleri arasında yer alıyor. Anlın boş kısmını saçlarıyla şekillendirmeyi seven bayanlar yan kesim kahkül (perçem) ve düz kahkül modellerini beğeniyor. Genellikle geniş alınlı kadınların sıklıkla tercih ettiği bir modeldir. Zaten en çok da geniş ve uzun alınlı kişilere yakışır. Kaşların biraz üstünde kesileni makbuldür. Daha çok köşeli olan ya da yuvarlak olmayan yüzlere yakışır. Yuvarlak yüzlü bayanlar kahkül kestirdiklerinde yüzleri daha da yuvarlak görünecek ve pek iyi durmayacaktır.

Kadınlar özellikle, bir krizi döneminde, duygusal çöküş ve depresyon dönemlerinde kahkül kestirmeye meyillidirler. Hatta bunu kuaföre gitmeden kendileri uygulamaya çalışırlar. Ve maalesef sonuç çoğunlukla hüsrandır. Çünkü kahkül kesmek gerçekten zor bir iştir.bu nedenle bu işi profesyonel ellere bırakınız.

Kahkül Kesimleri

Kahküllü saçlarınıza renk attırarak daha volümlü bir görünüm elde edebilirsiniz. Ara ara saç renginizin bir kaç ton açığından renk attırırsanız renk uyumu ideal olacaktır. Kendi saçınızın iki ton açığını yaptırmanızı öneririz. Eğer saçlarınız kıvırcıksa kahkül kullanmak sizi zorlayabilir.

Kıvırcık saçlara kahkül kestirmelerini pek önermiyoruz. Çünkü kahküller her gün sizden düzenli olarak fön isteyecektir. Buda saçınızı fazlasıyla yıpratır. Kahkül kestirsem mi kestirmesem mi diye kararsızsanız, kuaförlerde bulunan kahkül modellerini dikkatle inceleyin ve yüzünüze uygun mu değil mi ölçmeye çalışın.

Diğer Saç Modelleri:

Bu yazı Kadın Saç Kesim Modelleri kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>